cim sa vyznacuje pohodlna obuv

Čím sa vyznačuje pohodlná zdravotná obuv? Zanechať komentár

cim sa vyznacuje pohodlna obuv

Čím sa vyznačuje pohodlná obuv?

Určite poznáte pocit, kedy po celom dni strávenom napríklad v kancelárii, v prevádzke, v ktorej pracujete alebo aj doma pociťujete bolesť nôh. V skutočnosti bolesťou nôh trpí veľké množstvo ľudí a je pomerne bežná. Vaše nohy totiž majú neľahkú úlohu a tou je nás celý deň niesť tam, kam potrebujeme. Zaslúžia si teda pozornosť a tiež pohodlnú obuv. Viete, ako si správne vybrať tú najlepšiu?

Stavte na zdravotnú obuv

Ešte stále vládne medzi spotrebiteľmi akýsi predsudok, že zdravotná obuv nemusí byť práve estetická. Stačí si však len správne vybrať. V ponuke Ortozdrav nájdete skvele vyzerajúcu zdravotnú obuv, z ktorej si vyberie ktokoľvek. Hodí sa pre školákov, napríklad na prezutie do družiny alebo tiež do práce v kancelárií či v rôznych inštitúciách či zdravotných zariadeniach.

Okrem toho, zdravotná a ortopedická obuv má mnohé nepostrádateľné benefity. Pravdaže, úplne najviac ich má v prípade pri určitých postihnutiach nohy. Vtedy je svojím spôsobom nenahraditeľná. Takáto obuv zabezpečuje správny vývoj nôh u dieťaťa a v prípade dospelých dbá o to, aby sa klenba nohy držala správne.

Kritériá pre výber obuvi

Vo všeobecnosti však existuje aj niekoľko užitočných pravidiel, ktorými sa môžete riadiť pri výbere vašej obuvi. Vôbec najdôležitejšia na topánke je jej spodná časť, čiže podrážka. Tá sa z odborného pohľadu delí na podošvu a stielku. Ak je topánka dostatočne kvalitná, mala by sa spodná časť skladať z niekoľkých funkčných vrstviev. Stielka je tvarovaná s podporou klenby. Zlá topánka má väčšinou podrážku veľmi slabú a tiež je veľmi nepružná bez akejkoľvek funkčnej vrstvy.

Taktiež dôležitá je topánke šírka stielky, tá by nemala byť teda úzka, ale mala by mať dostatok priestoru pre pohodlné uloženie prstov, napríklad malíček by nemal byť na hrane stielky, ale vždy uložený do jej misky. Dôležité je, aby ste si podľa možnosti tiež vyberali topánky z prírodných materiálov, ako sú koža, bavlna a podobne.

Ak chcete, aby sa vaše chodidlo vyvíjalo naozaj správne, je určite vhodné zvážiť využívanie ortopedickej a zdravotnej obuvi čo možno najčastejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *