druhy ortopedickych papuc ortozdrav

Výhody zdravotnej obuvi

druhy ortopedickych papuc ortopedik


Ortopedická obuv je obuv navrhnutá tak, aby poskytovala kvalitnú oporu a umiestňovala vaše chodidlá do správnej anatomickej polohy a korigovala tak prirodzenú biomechaniku tela. Chodidla nôh patria medzi veľmi zaťažované časti tela a nekvalitný výber obuvi v detstve a v dospelosti môže negatívne ovplyvniť tvar klenby nohy. Následne sa objavia bolesti nôh, nesprávne držanie tela, posunuté platničky, bolesti kĺbov či bolesti chrbta. Dámske zdravotné šľapky s guľatou špičkou chránia proti otlakom, zarastaniu nechtov aj tvorbe plesní nôh. Pri nosení zdravotnej obuvi možno predchádzať mnohým zdravotným problémom.

Na čo myslieť pri výbere zdravotnej a ortopedickej obuvi

  • Správna ergonómia – obuv musí byť pružná a ohybná
  • Komfort pre prsty – guľatá špička by mala pekne kopírovať tvar nohy.
  • Šľapky musia dobre sedieť – prsty majú mať okolo pár milimetrov priestoru.
  • Vysoké podpätky poškodzujú chrbticu – opätok má byť nižšia ako 4 cm.
  • Obuv musí byť priedušná – zabezpečujú správne prírodné materiály
  • Perforácie a antibakteriálna úprava – vetranie malými otvormi proti poteniu a antibakteriálny materiál
  • Protišmyková podrážka – pevný postoj a bezpečný pohyb.

Povrch ortopedickej obuvi má byť mäkký, pohodlný a absorbovať vlhkosť z potenia. Podrážka s protišmykovou úpravou chráni pred pošmyknutím na vlhkom a mokrom povrchu. Šľapky z prírodného korku majú skvelé izolačné vlastnosti a chránia chodidlo pred horúčavou i chladom od zeme. Mäkká podošva absorbuje nárazy pri došliapnutí.

Aký druh šľapiek zvoliť

Ortopedická obuv v zamestnaní a bežnom živote


Niektoré každodenné rutiny môžu viesť k dlhodobej bolesti nôh. Najmä pre niektoré povolania je zdravotná a ortopedická obuv nevyhnutná. Zdravotná a ortopedická obuv sa hodí pre každodenné použitie v zdravotníctve, potravinárstve, gastronómii, výrobnej dielni, kancelárii aj ako vychádzková obuv. Uľavuje unaveným chodidlám, podporuje správne držanie tela a je prevenciou bolestí. Mäkká stielka tlmí nárazy pri chôdzi a šetrí kĺby. Či už pracujete ako zdravotná sestra alebo ako kaderník, protišmyková zdravotná obuv Ortozdrav vás udržia na nohách. Naša obuv navyše dáva vašim prstom dostatok miesta, aby ste sa cítili pohodlne.

Správna obuv môže pomôcť najmä starším ľuďom s problémami s chodidlami aby zostali stále aktívnymi.
Bolesť chodidiel môže odradiť mnohých seniorov a práve ortopedická obuv môže byť riešením. Naše dámske zdravotné šľapky Ortozdrav sú vyrábané so širokými špičkami, s podporou klenby a tlmením nárazov, aby podporili vaše nohy a znížili dopad na vaše kĺby a väzy. Uľavia Vám od bolesti a udržia vás v pohybe.

Ortopedické topánky historicky neuprednostňujú štýl. Zatiaľ čo úľava od bolesti by mala byť vždy prioritou číslo 1 v ortopedickej obuvi, v Ortozdrav veríme, že môžete mať oboje. Každá z našich roztomilých ortopedických topánok je vyrobená tak, aby zmierňovala bolesť a zodpovedala vášmu jedinečnému štýlu a aby ste tak mohli chodiť oveľa dlhšie.Ortopedické šľapky Ortozdrav sú skrátka vyrábané tak, aby pomohla zmierniť bolesť, zlepšiť vyrovnanie a poskytnúť podporu pri ochoreniach nôh ale aj pre lepšie bežné chodenie bez bolestí a pri tom zachovať eleganciu a štýl.